Wiadomości

SZTUMSCY POLICJANCI WŁĄCZYLI SIĘ W #GASZYNCHALLENGE

Data publikacji 21.06.2020

Sztumscy Policjanci podjęli wyzwanie do udziału w akcji #GaszynChallenge, do której zostali nominowani przez Komendę Miesjką Policji w Elblągu, Komendę Powiatową Policji w Kwidzynie oraz Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Sztumie. Policjanci wszystkich pionów spotkali się, aby wesprzeć zbiórkę środków pieniężnych na rzecz Tosi Popławskiej z Gdyni, która ma 18 miesięcy. Dziecko cierpi na SMA i prowadzi dramatyczny wyścig z czasem. Tosia potrzebuje bardzo drogich leków.

Sama akcja zapoczątkowana lokalnie przez strażaków ochotników z Gaszyna swoim zasięgiem niespodziewanie objęła teren niemal całej Polski, a nawet wykroczyła poza jej granice. Zasady wyzwania są bardzo proste. Polegają na wykonaniu przez nominowane osoby lub przedstawicieli nominowanych instytucji 10 pompek bądź 10 przysiadów i wpłacie minimum 5 zł na rzecz chorych dzieci cierpiących na SMA lub w łatwiejszej wersji na wpłacie minimum 10 zł. Zbiórka jest prowadzona na: https://www.siepomaga.pl/gaszynchallengetosia

Każdy, kto ukończy wyzwanie, nominuje kolejne, przynajmniej trzy osoby lub instytucje, które muszą jak najszybciej podjąć wyzwanie i wykonać wymienione zadanie.

Zadanie zostało wykonane, a I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Sztumie nominował do wyzwania:

- Komendę Powiatową Policji w Malborku

- Starostwo Powiatowe w Sztumie 

- Wojskową Komendę Uzupelnień w Malborku.

 

Tosi oraz innym Małym Bohaterom życzymy dużo zdrowia i trzymamy za Was kciuki. Pomagamy i chronimy. Powodzenia!

 

Pliki do pobrania